blog.clusiv.pl - Eksluzywny blog o designie

18 czerwiec 2013 Wioleta Kelly

Zasady dekorowania

Jedną z najlepszych zasad dekoracji domu jest 'mniej znaczy więcej'. Chcę wam pokazać w jaki sposób kolor, kontrast i faktura mogą podkreślić wygląd waszych akcesorii:

1. KREATYWNE GRUPOWANIE
Ciekawym rozwiązaniem jest aranżacja akcesorii według koloru, materiału, kraju pochodzenia, epoki lub motywu. Twój układ może składać się z prostej linii świeczek tea-light lub grupy różnych stylów miniaturowych robotów zabawek. Różnice w obiektach mogą zawierać czynnik jednoczący, np. ozdobne talerze w kwiaty - gdzie każdy z nich będzie zawierał niebieski szczegół, lub wyodrębniający i podkreślający, np. niebieski wazon na tle żółtych. Warto pamiętać, że różne struktury mogą podkreślać wygląd poszczególnych przedmiotów, np. muszle ułożone w pojemniku z piaskiem.

2. SYMETRIA I MIEJSCA
Symetria jest bezpieczna, ale to asymetryczne grupowanie przedmiotów przyciąga wzrok. Spróbuj przenieść dwa wysokie świeczniki na jedną stronę gzymsu kominka i zbalansuj je dodając szeroki wazon z kwiatami na jego drugiej stronie. Stosuj krzywe i nierówne aranżacje składające się z nieparzystych ilości obiektów. Użyj całą głębokość danej powierzchni, np. mebla, wprowadzając rząd obiektów z tyłu i jeden lub trzy duże obiekty z przodu. Osobiście lubię prostszy sposób: jeden wysoki przedmiot z tyłu, najmniejszy na przodzie i średni w środku, delikatnie z boku. To zawsze działa ;)

3. PERSONALIZACJA ARANŻACJI
Aranżując dekoracje wybieraj tylko te, które są ci szczególnie bliskie. Akcesoria mogą służyć jako punkty i iskry rozmowy. Fotografie rodzinne, zdobycze z pchlego targu, pamiątki z podróży, samodzielnie wykonane dekoracje... stary czajniczek twojej babci może ci posłużyć za wazon na kwiaty, a stara przedwojenna doniczka potrzebuje tylko wybielenia, żeby się pięknie prezentować w twojej sypialni urządzonej w stylu shabby chic. Zaskocz siebie i swoich gości tworząc dekoracje ścienne z nietypowych przedmiotów, na przykład rozet sufitowych. Siedem różnorakich rozet, zawieszonych bezpośrednio na ścianie nad sofą sprawi, że Twój salon stanie się bardziej intrygujący!
W nowoczesnych wnętrzach opraw duże grafiki dla uzyskania formalnego wyglądu, lub po prostu oprzyj płótna o ścianę na podłodze przy sofie.

TAGI: Pomysł na, Sztukateria, Projekty, Wnętrza, Inspiracje, Design

Komentarze

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:o blog.clusiv.pl

Clusiv to miejsce stworzone dla osób, które w życiu szukają wyrafinowanego smaku wyrażanego w każdym detalu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem oraz pasją która nas pochłania bez reszty. Nawet w najmniejszym szczególe tkwi piękno którego możemy nie zauważac na co dzień. My to widzimy... a po godzinach - często z pasji dla relaksu - poszerzamy swoją wiedzę na temat designu i panujących trendów. Mamy to szczęście że nasza praca jest zarówno naszym hobby... zapraszamy.

Archiwum

2020

Styczeń - 14 Lipiec
Luty - 14 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2019

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 2
Kwiecień Październik - 4
Maj Listopad - 5
Czerwiec Grudzień - 5

2017

Styczeń - 1 Lipiec - 1
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2016

Styczeń - 1 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2015

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień - 1
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad - 1
Czerwiec Grudzień

2014

Styczeń Lipiec - 3
Luty Sierpień - 5
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj - 2 Listopad
Czerwiec Grudzień

2013

Styczeń - 2 Lipiec - 1
Luty - 2 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień - 1 Październik - 2
Maj Listopad - 1
Czerwiec - 3 Grudzień

2012

Styczeń Lipiec - 5
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 3
Kwiecień - 2 Październik - 2
Maj - 9 Listopad - 3
Czerwiec - 3 Grudzień - 1

Społeczność

Reklama

Clusiv.pl - sztukateria online Reklama Barlinek Clusiv.pl - Listy podłogowe, listwy przysufitowe, profile dekoracyjne

Tagi