blog.clusiv.pl - Eksluzywny blog o designie

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak udekorować ściany Waszego domu? Czy z obawy przed pomyłką zwlekacie z wbiciem pierwszego gwoździa? Czas z tym skończyć i wziąć się w garść. Przygotowałam dla Was listę kilku przydatnych porad, które ułatwią Wam podjęcie decyzji i zaowocują jeszcze piękniejszymi domami. A musicie wiedzieć, że jestem w tym specjalistką.

1. Pojedyncze obrazki i małe galerie ścienne ZAWSZE powinny wisieć bezpośrednio nad jakimś meblem - komodą, sofą, stołem lub szafką. Nigdy nie wieszamy ramek na zasadzie plam farby Picassa: jedna tu, druga tam... i tak po całym domu. Galerie ścienne, które zakrywają całą ścianę są ozdobą samą w sobie i dlatego mogą być wyjątkiem od tej reguły.

2. Pojedyncze obrazki lub centrum galerii ściennej, zawsze powinny znajdować się na wysokości oczu. O ile istnieją wyjątki od tej reguły, laikom polecam trzymania się tej zasady. Niestety nadal często widzę na różnych forach, że dekoracje ścienne wieszacie za wysoko. I tu czas na kolejną radę:

3. Zdjęcia lub obrazy zawieszone bezpośrednio nad jakimś meblem powinny wisieć około 20-25 centymetrów nad nimi. I zanim się oburzycie – nie, nie będą wisiały zbyt nisko. Obrazki mają cieszyć nasze oczy... nie sufity lub przestrzenie podsufitowe. Wyjątkiem od tej reguły są lustra, które oczywiście wieszamy na takiej wysokości, na jakiej możemy się w nich przeglądać.

4. Aby zachować idealne proporcje, nie wieszajcie nad meblami niczego, co jest mniejsze od połowy ich szerokości lub jest od nich większe.

5. Niskie pomieszczenia optycznie podniesiecie, jeśli na ścianie zawiesicie obrazy w linii pionowej. Wąskie pomieszczenia optycznie poszerzycie wieszając dekoracje ścienne w linii poziomej. Wnętrza o nieregularnych kształtach zyskają na wyglądzie, jeśli ozdobicie ściany okrągłymi obrazkami.

6. Jeśli obrazki na ścianie będą jedyną ozdobą pokoju, pomyślcie nad sposobami ich dodatkowego podkreślenia. Ja polecam ozdobne listwy, które okolą Wasze obrazki i sprawią, że będą wyglądały, jak w wielkiej, pięknej ramie. Tworząc taką galerię miejcie na uwadze porady z powyższego punktu: niskie pomieszczenia zyskają na galeriach zawieszonych w linii pionowej, itp. Itd.
Teraz już nie będziecie mieli żadnych problemów z dekoracją ścian! Stwórzcie na nich wizualną ścieżkę wspomnień: będziecie się uśmiechać ilekroć na nie spojrzycie. Wasze ściany będą zachwycać, prowokować i mam nadzieję inspirować Waszych znajomych do stworzenia podobnej!

TAGI: Wnętrza, Design

Komentarze

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:o blog.clusiv.pl

Clusiv to miejsce stworzone dla osób, które w życiu szukają wyrafinowanego smaku wyrażanego w każdym detalu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem oraz pasją która nas pochłania bez reszty. Nawet w najmniejszym szczególe tkwi piękno którego możemy nie zauważac na co dzień. My to widzimy... a po godzinach - często z pasji dla relaksu - poszerzamy swoją wiedzę na temat designu i panujących trendów. Mamy to szczęście że nasza praca jest zarówno naszym hobby... zapraszamy.

Archiwum

2019

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 2
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2017

Styczeń - 1 Lipiec - 1
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2016

Styczeń - 1 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2015

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień - 1
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad - 1
Czerwiec Grudzień

2014

Styczeń Lipiec - 3
Luty Sierpień - 5
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj - 2 Listopad
Czerwiec Grudzień

2013

Styczeń - 2 Lipiec - 1
Luty - 2 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień - 1 Październik - 2
Maj Listopad - 1
Czerwiec - 3 Grudzień

2012

Styczeń Lipiec - 5
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 3
Kwiecień - 2 Październik - 2
Maj - 9 Listopad - 3
Czerwiec - 3 Grudzień - 1

Społeczność

Reklama

Clusiv.pl - sztukateria online Reklama Barlinek Clusiv.pl - Listy podłogowe, listwy przysufitowe, profile dekoracyjne

Tagi