blog.clusiv.pl - Eksluzywny blog o designie

31 maj 2012 Alina Moskwa

Sztuka na podłodze

O tym, że diabeł tkwi w szczegółach, a dobrane odpowiednio dodatki potrafią „zrobić” całe wnętrze - wiadomo nie od dziś. Rośliny, kwiaty w efektownym wazonie, obrazy i grafiki na ścianie, poduszki i nakrycia kanap… lub dywany na podłodze oraz sztukateria. Zdjęcia, które chcę Wam dzisiaj zaprezentować udowadniają, że dywan może kompletnie odmienić pomieszczenie. Spokojne desenie i jednolite kolory odchodzą na dalszy plan, ustępując miejsca interesującym projektom, które zasługują na miano sztuki.

Na zdjęciach poniżej pokazane są dywany firmy By Henzel. W ich wyrobach połączone są w bardzo oryginalny sposób na pozór odległe od siebie style. Na artystycznych kolażach widoczny jest wpływ inspiracji latami 80’ (hasła, symbole, graficzne twarze). Dywany Henzel’a posiadają wyjątkowy styl i szyk w połączeniu z dizajnem z poprzednich dekad.

Poniższe dywany to produkty firmy Top Floor, działającej od 1998 roku. Obecnie są oni jedynym z wiodących producentów hand-made dywanów, ich kolekcje projektowane są prze Esti Barnes, która projektuje dywany również na indywidualne zamówienia prywatnych klientów oraz klientów komercyjnych.

Poniższy dywan został zaprojektowany przez paryskiego projektanta, Samuel’a Accoceberry’ego dla Chevalier Edition. Dywan możemy dopasować do wielu różnych kształtów oraz wielkości, dzięki plastycznemu elementowi graficznemu. (Źródło:www.interiorzine.com)

Projekty firmy LEM, nagrodzone „Red Dot Award” w 2006 roku zachwycają wyjątkowym wzornictwem.

Kolekcję ekskluzywnych graficznych dywanów, które możecie obejrzeć poniżej stworzyła Grupa NK Interior przy współpracy z Therese Sennerholt. Zakupić je można wyłączenie w NK Interior w Sztokholmie. Niesamowicie efektowne są zdjęcia używane w kampanii reklamowej – jest to sesja Pia Ulin stylizowana przez Lottę Agaton.

Wyjątkowo uniwersalna kolekcja gumowych dywanów sprawdza się w wielu miejscach – we wnętrzach hotelowych, restauracjach, pokojach dziecięcych, ale również na zewnątrz – np. w sąsiedztwie wody przy basenie. Autorem projektów jest Joel Escalona.

Kolekcja dywanów Pachamama inspirowana jest idealnym kształtem koła, reprezentującym boskie sylwetki, wszechświat i nieskończoność. Niezwykle nowoczesna kolekcja wykonanych za skóry dywanów, nosząca nazwę „Eclipse” składa się z 15 wzorów, a wszystkie z nich oparte są na bazie koła. U Pachamamy dywan nie pełni tylko funkcji użytkowe, ale staje się położonym na podłodzie „kawałkiem” sztuki.

Poniższy dywan jest współczesną, jaskrawą wersją dzieła Matissa, do stworzenia którego artysta użył różnokolorowych ścinków papieru. Jego reinterpretacji podjęła się Sonya Winner, a stworzony przez nią projekt nosi nazwę „After Matisse”. Jest to składający się z 26 kolorów collage, które mają sprawiać wrażenie transparentności.

Podobają się Wam powyższe przykłady?

TAGI: Podłogi, Sztukateria, Wnętrza, Inspiracje, Design

Komentarze

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:o blog.clusiv.pl

Clusiv to miejsce stworzone dla osób, które w życiu szukają wyrafinowanego smaku wyrażanego w każdym detalu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem oraz pasją która nas pochłania bez reszty. Nawet w najmniejszym szczególe tkwi piękno którego możemy nie zauważac na co dzień. My to widzimy... a po godzinach - często z pasji dla relaksu - poszerzamy swoją wiedzę na temat designu i panujących trendów. Mamy to szczęście że nasza praca jest zarówno naszym hobby... zapraszamy.

Archiwum

2020

Styczeń - 14 Lipiec
Luty - 14 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2019

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 2
Kwiecień Październik - 4
Maj Listopad - 5
Czerwiec Grudzień - 5

2017

Styczeń - 1 Lipiec - 1
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2016

Styczeń - 1 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2015

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień - 1
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad - 1
Czerwiec Grudzień

2014

Styczeń Lipiec - 3
Luty Sierpień - 5
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj - 2 Listopad
Czerwiec Grudzień

2013

Styczeń - 2 Lipiec - 1
Luty - 2 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień - 1 Październik - 2
Maj Listopad - 1
Czerwiec - 3 Grudzień

2012

Styczeń Lipiec - 5
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 3
Kwiecień - 2 Październik - 2
Maj - 9 Listopad - 3
Czerwiec - 3 Grudzień - 1

Społeczność

Reklama

Clusiv.pl - sztukateria online Reklama Barlinek Clusiv.pl - Listy podłogowe, listwy przysufitowe, profile dekoracyjne

Tagi