blog.clusiv.pl - Eksluzywny blog o designie

Egzotyczne motywy roślinne, np. liście palm to wspaniała dekoracja. Intensywne kolory mimo tego, że są bardzo żywe, nie będą męczyć oczu domowników, jeżeli zbalansujemy je neutralną bielą. Polecamy nadać ścianom głębi poprzez zastosowanie na całej ich wysokości białych paneli ściennych. Podsuwamy Wam kilka technik ozdabiania ścian panelami:

1. Listwy ścienne: to listwy ułożone na kształt prostokątów na ścianie. Listwy powinny być oddalone są od listew przypodłogowych, sufitowych, drzwi, okien i siebie samych (tj. określonych prostokątów) o 15 cm, dla uzyskania spektakularnego efektu; oczywiście każde wnętrze wymaga indywidualnego podejścia.

2. Panele ścienne -kasetony na powierzchni ¾ ściany: ich wysokość powinna wynosić 1/3 wysokości ściany (od podłogi do sufitu).Tutaj również uwzględniamy rodzaj i wysokość cokołów czy profili z których wykonamy panele. Możemy sięgnąć również po gotowe pełne panele ścienne.

3. Boazerie: często pokrywają całe ściany. Mogą także kończyć się na wysokości 155 cm nad podłogą i być wykończone gzymsem pełniącym rolę np. półki tutaj możemy wykorzystać piękne zworniki lub portale do tej funkcji.

 

W tym zestawieniu wykorzystaliśmy listwy sufitowe w stylu Barock C338, C338A oraz C338B bardzo popularny dekor w naszych projektach. Ramki panelowe wykonano z listwy ścennej P3020 oraz zestawiono je z narożnikiem ozdobnym P3020A. Listwy przypodłogowe to model SX104 Orac Decor ale równie dobrze zestawią się tutaj cokoły sztukateryjne model SX118 orac decor Belgia. Ramki ekrany pieknie zaprezentują się również z profilu ściennego dekoracyjnego P4020 oraz P8030 czy P8020 od Orac Decor.

Jedna ze ścian w pokoju może być oklejona tapetą ilustrującą tropikalne rośliny. Wówczas możemy zastosować listwy przypodłogowe i listwy przysufitowe, które będą stanowić stylową ramę niczym dla obrazu.

Tutaj dekor listew profilowych do ramek, ekranów model P8020 czy P8030 oraz listwa przypodłogowa SX137 lub SX138 występuje ona w dwóch wysokościach 10 oraz 14cm.

Sypialnia w naszym domu to miejsce odpoczynku od krzykliwych kolorów. Możemy postawić na różne odcienie szarości, które odprężą i uspokoją po pracowitym dniu. Proponujemy obok łóżka postawić zabudowany regał z ulubionymi przedmiotami takimi jak np. pamiątki z podróży. Taki regał może być obudowany tradycyjnymi listwami i panelami sztukateryjnymi. W ten sposób wyczarujemy sypialnię, która jednocześnie będzie stylowym kompanem uzupełniającym salon w stylu tropikalnym.

 

 

TAGI: Piękne mieszkanie, Użytkowość wielofunkcyjność listew sztukateryjnych, Ze sztukaterią Ci do twarzy, www.clusiv.pl, Wnętrza, Inspiracje, Design

Komentarze

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:o blog.clusiv.pl

Clusiv to miejsce stworzone dla osób, które w życiu szukają wyrafinowanego smaku wyrażanego w każdym detalu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem oraz pasją która nas pochłania bez reszty. Nawet w najmniejszym szczególe tkwi piękno którego możemy nie zauważac na co dzień. My to widzimy... a po godzinach - często z pasji dla relaksu - poszerzamy swoją wiedzę na temat designu i panujących trendów. Mamy to szczęście że nasza praca jest zarówno naszym hobby... zapraszamy.

Archiwum

2020

Styczeń - 14 Lipiec
Luty - 14 Sierpień
Marzec - 20 Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2019

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 2
Kwiecień Październik - 4
Maj Listopad - 5
Czerwiec Grudzień - 5

2017

Styczeń - 1 Lipiec - 1
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2016

Styczeń - 1 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2015

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień - 1
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad - 1
Czerwiec Grudzień

2014

Styczeń Lipiec - 3
Luty Sierpień - 5
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj - 2 Listopad
Czerwiec Grudzień

2013

Styczeń - 2 Lipiec - 1
Luty - 2 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień - 1 Październik - 2
Maj Listopad - 1
Czerwiec - 3 Grudzień

2012

Styczeń Lipiec - 5
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 3
Kwiecień - 2 Październik - 2
Maj - 9 Listopad - 3
Czerwiec - 3 Grudzień - 1

Społeczność

Reklama

Clusiv.pl - sztukateria online Reklama Barlinek Clusiv.pl - Listy podłogowe, listwy przysufitowe, profile dekoracyjne

Tagi