blog.clusiv.pl - Eksluzywny blog o designie

Chciałabym się dzisiaj podzielić z Wami bardzo ciekawym projektem wnętrza – a także przybliżyć kilka faktów na temat znanego większości osób krzesła „The One”. To kultowe krzesło jest według mnie nieodłączną częścią prezentowanego projektu.
Zastanawiam się czy nie było ono jedną z inspiracji do jego stworzenia? Mieszkanie usytuowane jest w południowej części Amsterdamu i zamieszkuje je czteroosobowa rodzina. Wnętrze wcześniej podzielone wieloma ścianami obecnie tworzy jasne, przestronne wnętrze wypełnione światłem.

Strefa dzienna domu obejmuje cały dolny poziom – kuchnia, jadalnia i salon przenikają się ze sobą i niemożliwe jak wskazanie pomiędzy nimi wyraźnych granic.

W centrum pomieszczenia znajduje się niezwykle oryginalna zabudowa z ażurowym wzorem. Jest ona dwustronna – z jednej strony stanowi zabudowę typowo kuchenną, z drugiej strony jest regałem na którym dostrzec możemy książki, segregatory i inne elementy. Otwory w drewnianych frontach zostały wycięte laserem i układają się w ciekawy wzór. Usytuowanie otworów nie jest jednak przypadkowe, ponieważ pełnią one również rolę uchwytów w szafkach.

Kolorystyka aranżacji jest stonowana, skromna i spokojna – we wnętrzu dominuje biel w połączeniu z naturalnym drewnem i kilkoma akcentami w czarnym kolorze w postaci kanapy oraz krzeseł.
Podoba Się Wam ten projekt? Potrafilibyście się odnaleźć na tego typu otwartej przestrzeni? Minimalistyczne projekty zachwycają mnie za każdym razem, jednak w moim codziennym otoczeniu wolę pomieszczenia o wiele bardziej przytulnie urządzone.
Źródło zdjęć: http://interiorzine.com/

Nie wydaje się Wam, że to wnętrze nie byłoby tym samym bez krzeseł „The One” w jadalni? Forma krzeseł silnie nawiązuje do wzoru użytego na frontach zabudowy (a może jest na odwrót – to wzór na zabudowie nawiązuje do krzeseł?), dzięki czemu wszystkie elementy pasują do siebie i tworzą spójną całość. „The One” wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem oraz oryginalnym designem, co nadaje mu miano ponadczasowego. Krzesło jest elementem niezwykle uniwersalnym również ze względu na użyte materiały, takie jak aluminium i stal malowana proszkowo, dzięki czemu doskonale sprawdzą się również w aranżacjach na zewnątrz. Siatka tworząca jego oparcie nawiązuje do struktury kryształu.
Autorem projektu jest Niemiec, Konstantin Grcic. Krzesło „The One” powstało w 2004 roku dla firmy Magis i zostało ikoną współczesnego designu.

TAGI: Projekty, Wnętrza, Inspiracje, Design

Komentarze

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:o blog.clusiv.pl

Clusiv to miejsce stworzone dla osób, które w życiu szukają wyrafinowanego smaku wyrażanego w każdym detalu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem oraz pasją która nas pochłania bez reszty. Nawet w najmniejszym szczególe tkwi piękno którego możemy nie zauważac na co dzień. My to widzimy... a po godzinach - często z pasji dla relaksu - poszerzamy swoją wiedzę na temat designu i panujących trendów. Mamy to szczęście że nasza praca jest zarówno naszym hobby... zapraszamy.

Archiwum

2020

Styczeń - 14 Lipiec
Luty - 14 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2019

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 2
Kwiecień Październik - 4
Maj Listopad - 5
Czerwiec Grudzień - 5

2017

Styczeń - 1 Lipiec - 1
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2016

Styczeń - 1 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2015

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień - 1
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad - 1
Czerwiec Grudzień

2014

Styczeń Lipiec - 3
Luty Sierpień - 5
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj - 2 Listopad
Czerwiec Grudzień

2013

Styczeń - 2 Lipiec - 1
Luty - 2 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień - 1 Październik - 2
Maj Listopad - 1
Czerwiec - 3 Grudzień

2012

Styczeń Lipiec - 5
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 3
Kwiecień - 2 Październik - 2
Maj - 9 Listopad - 3
Czerwiec - 3 Grudzień - 1

Społeczność

Reklama

Clusiv.pl - sztukateria online Reklama Barlinek Clusiv.pl - Listy podłogowe, listwy przysufitowe, profile dekoracyjne

Tagi