blog.clusiv.pl - Eksluzywny blog o designie

15 lipiec 2014 Wioleta Kelly

O balkonach i panelach ściennych

Pełnia lata sprawia, że częściej szukamy zacisznego miejsca na świeżym powietrzu, gdzie możemy wypocząć lub nacieszyć oczy zielenią. Posiadacze ogródków i działek spędzają teraz na nich mnóstwo czasu, ale co zrobić, gdy nam dane było posiadać ‘tylko’ balkon? Mam dla Was dobre wieści! Za pomocą moich porad zamienicie zwykły balkon w balkon godzien najlepszych magazynów wnętrzarskich. Warto sprawić, że będziemy czuli się na nim wygodnie, wszak to przedłużenie naszego mieszkania. Szkoda go zaniedbać...

Mam dla Was jednak jedną złą wiadomość... Same meble nie wystarczą, żeby stworzyć balkon naszych marzeń. Przypatrzcie się kilku najpiękniejszym zdjęciom balkonów: czy zauważyliście, co je łączy? To panele ścienne! Weszła nowa moda na montowanie paneli ściennych właśnie na balkonach. Mogą być pomalowane na jakiś kolor lub zwykłe drewniane (najlepsze z postarzanego drewna lub zwykłych palet). Tak jak we wnętrzach, balkon potrzebuje tekstur, a im ich więcej, tym jest przytulniej. Ale na teksturach się nie kończy. Balkon zupełnie jak cebula (czy Osioł ze Shreka), potrzebuje warstw... Stworzycie je dekorując tą małą, przydomową przestrzeń roślinami na różnych poziomach: te lubiące światło wyżej, a lubiące cień nisko. W rogach warto ustawić wyższe rośliny. Ale uwaga – nic na siłę. Jeśli nigdy nie potrafiliście dbać o kwiaty doniczkowe, pozbądźcie się złudzeń, że tym razem Wam się to uda. Z pomocą przyjdą Wam sztuczne bukszpanowe kule lub sztuczna trawa.

Słyszeliście kiedyś o dywanach ogrodowych? To plastikowe maty odporne na wilgoć i zabrudzenia. Stają się coraz popularniejsze nie bez powodu: są wspaniałym sposobem na odświeżenie podłogi na balkonie, tarasie, czy patio, zwłaszcza, kiedy nie możemy sobie pozwolić na wymianę posadzki. Wprowadzają sobą też tekstury, a pamiętacie oczywiście, że tekstury= przytulność. Są też dobrym sposobem na ożywienie ponurego balkonu, jako że często są dostępne w wesołych i jasnych kolorach.

Dekorując balkon, często zapominamy o oświetleniu, a te wbrew pozorom jest tu dość ważne. Wyobraźcie sobie relaks z książką w ciepłą letnią noc... Albo rozmowy przy lampce wina i blasku świec lub po prostu grilla po zmroku. Kusząca perspektywa, prawda? N rynku dostępne są ogrodowe gniazdka elektryczne – nie są drogie, a pół godziny pracy elektryka i możemy mieć taki zamontowany na balkonie. Możemy do niego podłączyć ogrodowe światełka choinkowe, które stworzą na balkonie magiczną wręcz atmosferę. Oczywiście świeczki, latarenki czy lampiony też warto wziąć pod uwagę. Wszak światła nigdy nie za wiele!

Jeśli nie chcemy, aby przechodnie z dołu patrzyli na nas podczas naszego wypoczynku balkonie, warto osłonić się od wścibskich oczu. Tutaj z pomocą przyjdą nam wszelkie bambusowe makatki lub jeśli mamy zdolne ręce - płyty pilśniowe, z których zbudujemy wysokie, dość wąskie doniczki. Wyłożone od środka folią nie zgniją, gdy wypełnimy je nawozem. W takich nowoczesnych pojemnikach będą lubować się wszelakie trawy lub pięknie pachnące zioła.

TAGI: Pomysł na, Sztukateria, Wnętrza, Inspiracje, Design

Komentarze

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:o blog.clusiv.pl

Clusiv to miejsce stworzone dla osób, które w życiu szukają wyrafinowanego smaku wyrażanego w każdym detalu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem oraz pasją która nas pochłania bez reszty. Nawet w najmniejszym szczególe tkwi piękno którego możemy nie zauważac na co dzień. My to widzimy... a po godzinach - często z pasji dla relaksu - poszerzamy swoją wiedzę na temat designu i panujących trendów. Mamy to szczęście że nasza praca jest zarówno naszym hobby... zapraszamy.

Archiwum

2020

Styczeń - 14 Lipiec
Luty - 14 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2019

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 2
Kwiecień Październik - 4
Maj Listopad - 5
Czerwiec Grudzień - 5

2017

Styczeń - 1 Lipiec - 1
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2016

Styczeń - 1 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2015

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień - 1
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad - 1
Czerwiec Grudzień

2014

Styczeń Lipiec - 3
Luty Sierpień - 5
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj - 2 Listopad
Czerwiec Grudzień

2013

Styczeń - 2 Lipiec - 1
Luty - 2 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień - 1 Październik - 2
Maj Listopad - 1
Czerwiec - 3 Grudzień

2012

Styczeń Lipiec - 5
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 3
Kwiecień - 2 Październik - 2
Maj - 9 Listopad - 3
Czerwiec - 3 Grudzień - 1

Społeczność

Reklama

Clusiv.pl - sztukateria online Reklama Barlinek Clusiv.pl - Listy podłogowe, listwy przysufitowe, profile dekoracyjne

Tagi