blog.clusiv.pl - Eksluzywny blog o designie

 

Ten produkt stanowi idealny prezent dla Twojej dziewczyny, osoby zajmującej się odnawianiem i renowacją mebli, oraz kogoś kto kocha sztukaterię, antyki oraz wszystko co związane jest z wnętrzami. Polecamy!

Proszek został wynaleziony przez nowożeńców Jaime i Carol Hunter w ich małym warsztacie na wybrzeżu Karoliny Północnej USA. Inspiracją dla stworzenia proszku Saltwash® mającego odtwarzać następującą z czasem erozję malowanych powierzchni, często widoczną na werandach i meblach nadmorskich domków w ich miejscowości, był znajdujący się na wyciągnięcie ręki ocean. Po długim okresie pracy nad starymi drewnianymi i malowanymi meblami zrezygnowali z poszukiwania antyków, które często miały wygórowane ceny i nierzadko były pokryte farbą zawierająca ołów. Rozpoczęli pracę nad formułą, która mogłaby w łatwy i szybki sposób nadawać meblom i powierzchniom „vintage look”, dokładnie taki sam jaki powstaje w wyniku wieloletniego oddziaływania słońca i słonego, morskiego powietrza. I tak powstała unikatowa receptura proszku zawierająca naturalną sól morską, który można dodawać do dowolnego rodzaju farby i wykorzystywać w każdej innej technice stylizacji mebli czy listew sztukateryjnych. Dzięki temu możemy świadomie uczestniczyć w programie zero waste i cieszyć się detalami które wnoszą radość i powiew lata do naszego wnętrza przez cały rok. Takie wnętrze oddaje zdecydowanie naszego ducha i jest naszym nietuzinkowym.

 

IDEALNIE SPRAWDZA SIĘ W ZASTOSOWANIU NA MEBLACH, LISTWACH DEKORACYJNYCH ŚCIENNYCH, COKOŁACH, ŚCIANACH I PODŁOGACH

Saltwash® idealnie sprawdza się w zastosowaniu na meblach, ale umożliwia także nadanie unikatowego wyglądu ścianom, podłogom, dodatkom czy tkaninom. Można aplikować go na drewno, laminaty, szkło, tkaniny, tworzywa sztuczne i wiele innych materiałów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych zatem podobnie jak sztukateria z naszej oferty nie stawia nam ograniczeń bo wyobraźnia i nasza kreatywność są nieograniczone!

Dzięki zawartości prawdziwej soli morskiej Saltwash® szybko schnie (trójwymiarowo) i wykazuje doskonałą przyczepność. Proszek Saltwash® dodany do farby dowolnego rodzaju, koloru czy wykończenia tworzy z nią integralny i gotowy do użytku produkt. Uzyskanie właściwej konsystencji pozwala nakładać go na prawie wszystkie powierzchnie nadające się do malowania.

Saltwash będzie również idealnym materiałem do wykończenia wybranej partii listew sztukaterii np.listwy profilowej dekoracyjnej na wszelkie ramki czy ekrany ścienne. Wypełnione tapetą lub lustrem będą idealnym detalem wykończeniowym Państwa wnętrza.

 

PRODUKT PRZYJAZNY JEST DLA ŚRODOWISKA

Saltwash® jest przyjazny dla środowiska, nietoksyczny i nie zawiera lotnych związków organicznych. Zalecamy stosowanie okularów ochronnych oraz maski chroniącej drogi oddechowe szczególnie podczas mieszania drobnego proszku z farbą oraz podczas polerowania i cieszyć się efektem na długie lata.

DOZOWANIE

Proszek Saltwash® jest dostępny w różnych opakowaniach: puszkach o pojemności 1,26 litra (6-7 m2) , 0,3 litra (1,4-2 m2) i 0,11 litra (0,3-0,46 m2). Prezentowana pojemność to: średnia puszka pojemność pojemność 0,3 kg/ 10 oz (wydajność 1,4-2 m2.) Puszka Saltwash® o pojemności 1,26 litra zawiera miarkę o pojemności 0.06,l., która ułatwia odmierzanie proszku. Proszek jest bardzo wydajny. Wystraczy dodać do pozstałości dowolnej farby z np.malowania ścian. Nie wymagaga szlifowania oraz rozdzielania woskiem jak standardowo nakazują firmy zajmujące się renowacją mebli co czyni ten produkt genialnym:) Najlepszy efekt uzyskujemy zaczynając od mniejszej ilości farby, najlepiej około 0,5 litra, a następnie mieszając miksturę po dodaniu każdych 2-4 miarek Saltwash®. Zalecane proporcje proszku i farby pokazuje tabela poniżej.

https://www.clusiv.pl/sztukateria,zestaw_do_malowania_sztukaterii.html

 

https://www.clusiv.pl/sztukateria,saltwash,zestaw_do_malowania_sztukaterii/p1646/saltwash%C2%AE_srednia_puszka.html

TAGI: Techniki malowania dekorów wykończeniowych, Efekt zniszczenia na listwach, Sztukateria w starym stylu, Odnawianie mebli antyków, Fantazyjne wykończenie listew profilowych oraz podłogowych, Vintage look, Saltwash®

Komentarze

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:o blog.clusiv.pl

Clusiv to miejsce stworzone dla osób, które w życiu szukają wyrafinowanego smaku wyrażanego w każdym detalu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem oraz pasją która nas pochłania bez reszty. Nawet w najmniejszym szczególe tkwi piękno którego możemy nie zauważac na co dzień. My to widzimy... a po godzinach - często z pasji dla relaksu - poszerzamy swoją wiedzę na temat designu i panujących trendów. Mamy to szczęście że nasza praca jest zarówno naszym hobby... zapraszamy.

Archiwum

2020

Styczeń - 14 Lipiec - 8
Luty - 14 Sierpień - 3
Marzec - 20 Wrzesień
Kwiecień - 10 Październik
Maj - 6 Listopad
Czerwiec - 10 Grudzień

2019

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 2
Kwiecień Październik - 4
Maj Listopad - 5
Czerwiec Grudzień - 5

2017

Styczeń - 1 Lipiec - 1
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2016

Styczeń - 1 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2015

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień - 1
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad - 1
Czerwiec Grudzień

2014

Styczeń Lipiec - 3
Luty Sierpień - 5
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj - 2 Listopad
Czerwiec Grudzień

2013

Styczeń - 2 Lipiec - 1
Luty - 2 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień - 1 Październik - 2
Maj Listopad - 1
Czerwiec - 3 Grudzień

2012

Styczeń Lipiec - 5
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 3
Kwiecień - 2 Październik - 2
Maj - 9 Listopad - 3
Czerwiec - 3 Grudzień - 1

Społeczność

Reklama

Clusiv.pl - sztukateria online Reklama Barlinek Clusiv.pl - Listy podłogowe, listwy przysufitowe, profile dekoracyjne

Tagi

pomysły stylowy dom Bądź eko Promocja Darmowe dostawy Listwy kredowe Biuro Aranżacja mieszkania Listwy przypodłogowe Odnawianie mebli antyków Listwy przysufitowe Podłogi laminowane Idealne mieszkanie Ładny dom Książki,pomysły;Życie;Dom;Inspiracje;Dostawy;diy;przytulny dom;kreatywność Piękne listwy wnętrze restauracji Światło Niesamowite projekty Kwiaty Przytulny d Techniki malowania dekorów wykończeniowych Boca do Lobo Design Piękne mieszkanie wykończenie wnętrza Kot w domu Życzenia Świąteczne Wielkanoc salon Chocolate Barre -Jean-Paul Hévin Inspiracje Podróże Złoto we wnętrzu Sztukateria Życie Ornamenty Pastelowe wnętrza balkon Luksusowe garderoby od Kelly Wearstler oraz Erin King Interiors Filmy,sztukateria,inspiracje, Listwy ledowe listwy oświetleniowe Floral Listwy schodkowe BoConcept Sztukateria Multifunkcyjność Biblioteka Kuchnia Tradycyjne wnętrza Produkty zero waste Pomysły Podłogi drewniane Naturalne produkty we wnętrzach Vintage look Listwy Przytulny dom Życzenia Salon Projekty Saltwash® Sztukateria w starym domu Profile Wolny czas Clusiv white style Nowoczesne wnętrze Użytkowość wielofunkcyjność listew sztukateryjnych Wiosna Panele ścienne 3D w świecie sztukaterii Letnie stylizacje Muzeum Przytulny dom Kolory we wnętrzach Wykończenie sufitu Sztukateria plus złoto love white Sztukateria w starym stylu Nowe życie Oświetlenie we wnętrzu minimalizm we wnętrzach Piękne mieszkanie Ze sztukaterią Ci do twarzy Naturalne wnętrza Shoowroom sztukateria www.clusiv.pl bytom Panele ścienne 3D w świecie sztukaterii Fantazyjne wykończenie listew profilowych oraz podłogowych Listwy ścienne home style karnisze szynowe producent NMC Belgia, NOËL & MARQUET Listwy wykończeniowe biała aranżacja Keiji Ashizawa Design Panele ścienne nowość Styl klasyczny beton we wnętrzu Światło Kliniki dentystyczne Sztuka lampy Artemide ogród na balkonie Deska Barlinecka Pies w domu Domowy ogródek Styl francuski żyj pięknie Miasta sztukaterii hobby; design; światło Sypialnie inspiracje od Studio KO Sztukateria w kolorze Starożytna Grecja www.clusiv.pl Metamorfozy wnętrz ze sztukaterią Łazienka Zwierzęta w domu Farba tablicowa Pomysł na Listwy przypodłogowe Piękna kuchnia Nowości w świecie sztukaterii kolory we wnętrzu Wnętrza Ze sztukaterią Ci do twarzy Nowości w świecie sztukaterii Zestawienie listew sztukateryjnych gotowe propozycje sklep www.clusiv.pl home staging Podłogi Sztukateria biel we wnętrzu Listwy led Efekt zniszczenia na listwach Barcelona Nowoczesne wnętrze ze sztukaterią Nowości dla wnetrz Diy Listwy do zabudowy karnisza nowoczesne Dom Meble Barcelona Sypialnia