blog.clusiv.pl - Eksluzywny blog o designie

10 październik 2012 Alina Moskwa

Farba tablicowa

Zastosowanie we wnętrzu farby tablicowej to rozwiązanie dla osób odważnych. Bo pewnością nie jest to opcja dla każdego! Moim zdaniem ściana nią pomalowana nadaje zwykłemu pomieszczeniu ciekawy charakter – który na dodatek możemy sami modyfikować. Tablicową powierzchnię możemy zagospodarować tak, jak się nam podoba. W kuchni nad szafkami może znaleźć się menu obiadowe na cały tydzień czy lista zakupów, a w pokoju dziennym powstanie fantastyczna powierzchnia do ozdobienia przez młodszych i starszych.

Jeśli należycie do grupy osób pedantycznych to pewnie przeraża Was wizja unoszącego się wszędzie kredowego pyłu – na szczęście nie musicie się o to obawiać. W sprzedaży są kredy bezpyłowe a także taki wynalazek jak mazaki kredowe.

Farba tablicowa to obecnie produkt ogólnodostępny, do kupienia zarówno w Internecie jak i w sklepach stacjonarnych. W sprzedaży jest np. farba akrylowa do malowania tablic Benjamina Moora, Primacol’u i Flugger’a. Nie są to produkty tanie i wymagają kilkakrotnego pomalowania danej powierzchni (dwie warstwy to absolutnie minimum), ale myślę, że efekt który uzyskujemy jest wart tej ceny.

A poniżej przygotowałam dla Was kilka ciekawych inspiracji z użyciem wielokrotnie już wspomnianej farby tablicowej.

Malując ścianę nie musimy pokrywać jej całej, a np. wydzielić sobie jej fragment i stworzyć coś na wzór zmywalnego kalendarza.

Poniżej wersja tylko dla osób najbardziej odważnych, którzy lubią czarny kolor i nie obawiają się go praktycznie na każdej powierzchni – na ścianach i na frontach meblowych.

Uwaga, mam dobre wieści! Okazuję się, że taką farbę jesteśmy w stanie przygotować samodzielnie i to w dowolnym kolorze. Nie gwarantuję 100% skuteczności, bo nie próbowałam tego sposobu, ale wiele osób w Internecie twierdziło, że zastosowało przepis z powodzeniem. Do przygotowania własnej farby potrzebna jest szklanka farby lateksowej zmieszana dokładnie mieszadłem z 2 łyżkami masy fugowej, po wyschnięciu kilku warstw powierzchnię dobrze jest wygładzić papierem ściernym.

Co myślicie o tym rozwiązaniu – zastosowalibyście je u siebie? 

TAGI: Farba tablicowa, Projekty, Wnętrza, Inspiracje, Design

Komentarze

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:o blog.clusiv.pl

Clusiv to miejsce stworzone dla osób, które w życiu szukają wyrafinowanego smaku wyrażanego w każdym detalu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem oraz pasją która nas pochłania bez reszty. Nawet w najmniejszym szczególe tkwi piękno którego możemy nie zauważac na co dzień. My to widzimy... a po godzinach - często z pasji dla relaksu - poszerzamy swoją wiedzę na temat designu i panujących trendów. Mamy to szczęście że nasza praca jest zarówno naszym hobby... zapraszamy.

Archiwum

2020

Styczeń - 14 Lipiec - 2
Luty - 14 Sierpień
Marzec - 20 Wrzesień
Kwiecień - 10 Październik
Maj - 6 Listopad
Czerwiec - 10 Grudzień

2019

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 2
Kwiecień Październik - 4
Maj Listopad - 5
Czerwiec Grudzień - 5

2017

Styczeń - 1 Lipiec - 1
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2016

Styczeń - 1 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2015

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień - 1
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad - 1
Czerwiec Grudzień

2014

Styczeń Lipiec - 3
Luty Sierpień - 5
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj - 2 Listopad
Czerwiec Grudzień

2013

Styczeń - 2 Lipiec - 1
Luty - 2 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień - 1 Październik - 2
Maj Listopad - 1
Czerwiec - 3 Grudzień

2012

Styczeń Lipiec - 5
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 3
Kwiecień - 2 Październik - 2
Maj - 9 Listopad - 3
Czerwiec - 3 Grudzień - 1

Społeczność

Reklama

Clusiv.pl - sztukateria online Reklama Barlinek Clusiv.pl - Listy podłogowe, listwy przysufitowe, profile dekoracyjne

Tagi

Wykończenie sufitu Nowoczesne wnętrze ze sztukaterią Pomysł na Idealne mieszkanie wykończenie wnętrza Piękne mieszkanie Łazienka Sztukateria w kolorze Wielkanoc home style Kwiaty Listwy wykończeniowe Starożytna Grecja Clusiv kolory we wnętrzu Listwy schodkowe Biblioteka Styl klasyczny Projekty Zestawienie listew sztukateryjnych gotowe propozycje sklep www.clusiv.pl Sztukateria w starym stylu Odnawianie mebli antyków stylowy dom home staging Ze sztukaterią Ci do twarzy Kolory we wnętrzach wnętrze restauracji Chocolate Barre -Jean-Paul Hévin Nowości w świecie sztukaterii karnisze szynowe Aranżacja mieszkania love white Design Darmowe dostawy Przytulny dom hobby; design; światło Piękna kuchnia Ornamenty Metamorfozy wnętrz ze sztukaterią Wolny czas ogród na balkonie Pies w domu Listwy ścienne Multifunkcyjność Listwy przysufitowe Panele ścienne 3D w świecie sztukaterii Wiosna Użytkowość wielofunkcyjność listew sztukateryjnych Floral Tradycyjne wnętrza Keiji Ashizawa Design Fantazyjne wykończenie listew profilowych oraz podłogowych Książki,pomysły;Życie;Dom;Inspiracje;Dostawy;diy;przytulny dom;kreatywność Inspiracje Światło Deska Barlinecka Domowy ogródek balkon Życzenia Podłogi Przytulny dom Meble Barcelona Nowoczesne wnętrze Życzenia Świąteczne Sztukateria Profile Nowe życie biała aranżacja Saltwash® Farba tablicowa Życie Sztukateria w starym domu Muzeum Vintage look Panele ścienne nowość Pomysły lampy Artemide Przytulny d Kuchnia pomysły Sztukateria Promocja minimalizm we wnętrzach Listwy do zabudowy karnisza nowoczesne Listwy przypodłogowe Ze sztukaterią Ci do twarzy Boca do Lobo Diy Oświetlenie we wnętrzu Podłogi laminowane Miasta sztukaterii Piękne mieszkanie Luksusowe garderoby od Kelly Wearstler oraz Erin King Interiors Sypialnie inspiracje od Studio KO Nowości dla wnetrz producent NMC Belgia, NOËL & MARQUET Ładny dom Salon biel we wnętrzu Nowości w świecie sztukaterii Dom salon Wnętrza Niesamowite projekty white style Efekt zniszczenia na listwach www.clusiv.pl Barcelona listwy oświetleniowe Sypialnia Biuro Sztukateria Kliniki dentystyczne Podłogi drewniane Zwierzęta w domu BoConcept żyj pięknie Listwy ledowe Panele ścienne 3D w świecie sztukaterii Techniki malowania dekorów wykończeniowych beton we wnętrzu Listwy przypodłogowe Filmy,sztukateria,inspiracje, Shoowroom sztukateria www.clusiv.pl bytom Kot w domu Listwy Sztuka