blog.clusiv.pl - Eksluzywny blog o designie

09 październik 2013 Wioleta Kelly

3 sposoby na ścianę w jadalni i/lub kuchni

Kilka zdjęć oprawionych w ramki i powieszonych jedno obok drugiego potrafią czynić cuda we wnętrzach! Przede wszystkim są świetnym zalążkiem każdej konwersacji z nowymi gośćmi: gwarantuję Wam, że nie będziecie mieli osoby, która nie skomentuje Waszych zdjęć z wakacji! Galerie potrafią zamienić wnętrze zwykłe w pomieszczenie niezwykłe i z charakterem.

Pierwszą rzeczą, którą musicie zrobić, to zgromadzić wszystkie zdjęcia, pamiątki i dzieła sztuki, które chcecie umieścić w swojej galerii. Galeria może zawierać albo zdjęcia, albo sztukę lub kombinację obu. Kolekcje, które zawierają mieszankę obu są bardziej intrygujące i mocniej 'wciągają' widza. Dodajcie do tego osobiste pamiątki lub nietypowe obiekty, a galeria stanie się bardziej swobodna i indywidualna. Komiksy, namalowane przez dzieci obrazki, miłosne listy, czterolistna koniczynka, śmieszne reklamy, pocztówki i bilety na koncerty to tylko przykłady elementów, które możecie umieścić w swojej kolekcji. Stworzą one bardzo indywidualną, ekscentryczną i zabawną galerię, która będzie miała dla Was specjalne znaczenie.

Przed wbiciem gwoździ w ścianę rozłóżcie wszystkie części swojej galerii na podłodze i stwórzcie układ, który będzie Wam najbardziej odpowiadał. Następnie (zaczynając od centrum kompozycji) zawieście pierwszy element galerii. Centum powinno znajdować się na wysokości oczu. Następnie kawałek po kawałku wieszajcie kolejne elementy kierując się od środka na zewnątrz. Czasami przydatne jest rozrysowanie planu układu ramek. Bądźcie przygotowani na to, że będziecie musieli wbić więcej niż jeden gwóźdź, żeby ramka wisiała prosto.
Teraz, gdy znacie już podstawy tworzenia galerii ściennych, spróbujcie posunąć się o krok dalej. Przejdźcie z teorii do praktyki. Przygotowałam dla Was trzy pomysły na to, jak udekorować ścianę nad stołem w jadalni. Jest to miesce wprost stworzone do zawieszenia galerii:

1. Zaszalejcie i stwórzcie galerię na całą ścianę!
2. Zawieście galerię bezpośrednio nad stołem (dół najniższej ramki nie powinien wisieć wyżej, niż 50 cm nad stołem). Uatrakcyjnijcie ją i wydobądźcie jej piękno okalając ją listwami sztukateryjnymi. Coś ‘ala galeria w ogromnej ramie.
3. Na połowie wysokości ściany zamontujcie wąską półkę na obrazki i poprowadźcie ją na całą długość ściany. Ustawcie na niej kolekcję ramek. Łatwo zmienicie aranżację i układ obrazków, gdy obecny Wam się znudzi!

Czy przekonałam Was go galerii nad stołem? Który pomysł najbardziej Wam się spodobał?

TAGI: Pomysł na, Sztukateria, Projekty, Wnętrza, Inspiracje, Design

Komentarze

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:o blog.clusiv.pl

Clusiv to miejsce stworzone dla osób, które w życiu szukają wyrafinowanego smaku wyrażanego w każdym detalu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem oraz pasją która nas pochłania bez reszty. Nawet w najmniejszym szczególe tkwi piękno którego możemy nie zauważac na co dzień. My to widzimy... a po godzinach - często z pasji dla relaksu - poszerzamy swoją wiedzę na temat designu i panujących trendów. Mamy to szczęście że nasza praca jest zarówno naszym hobby... zapraszamy.

Archiwum

2020

Styczeń - 10 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2019

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 2
Kwiecień Październik - 4
Maj Listopad - 5
Czerwiec Grudzień - 5

2017

Styczeń - 1 Lipiec - 1
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2016

Styczeń - 1 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2015

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień - 1
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad - 1
Czerwiec Grudzień

2014

Styczeń Lipiec - 3
Luty Sierpień - 5
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj - 2 Listopad
Czerwiec Grudzień

2013

Styczeń - 2 Lipiec - 1
Luty - 2 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień - 1 Październik - 2
Maj Listopad - 1
Czerwiec - 3 Grudzień

2012

Styczeń Lipiec - 5
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 3
Kwiecień - 2 Październik - 2
Maj - 9 Listopad - 3
Czerwiec - 3 Grudzień - 1

Społeczność

Reklama

Clusiv.pl - sztukateria online Reklama Barlinek Clusiv.pl - Listy podłogowe, listwy przysufitowe, profile dekoracyjne

Tagi