blog.clusiv.pl - Eksluzywny blog o designie

Czasem zdarza się, że gdy planujemy montaż paneli ściennych, boazerii lub innych dekoracji ściennych głowę wypełnioną mamy pomysłami, jak urządzimy wnętrze, gdy wszystko już będzie gotowe. Problem jednak w tym, że gdy przychodzi ta tak długo wyczekiwana chwila mamy pustkę w głowie. Znacie to uczucie? Po miesiącach planowania nie wiemy, jak udekorować pokój. Co zrobić, żeby nie przedobrzyć? Jak nadać wnętrzu osobowości?

Przygotowałam dla Was listę 15 sposobów na ozdobienie takich ścian. Jestem pewna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

1. Najprostszym sposobem jest urządzać wnętrze tak, jakby ściana z panelami lub boazerią była zwykłą ścianą...
2. Możecie zawiesić na nich obrazy: te sprawią, że pokój wyda się przytulniejszy i nabierze osobowości.
3. Zrobić na nich galerię ścienną: ściany bez obrazów czy zdjęć (nawet jeśli są już ozdobione listwami, sztukaterią, czy boazerią) są jak pacjenci w śpiączce: żyją, ale są bez życia.
Tutaj moja mała uwaga: nie bójcie się wbić pierwszego gwoździa... ewentualne pomyłki łatwo naprawicie wypełniając dziurkę gipsem i delikatnie przecierając jego wyschnięte nierówności papierem ściernym.
4. Pomalować je na ten sam kolor, co reszta ścian.
5. Pomalować je w tym samym kolorze, co reszta stolarki w domu dla uzyskania bardziej skoordynowanego wyglądu.
6. Na szczycie boazerii na ¾ ściany zamontować długą półkę i wykorzystać ją na ekspozycję drogich naszemu sercu pamiątek, zdjęć lub innych dekoracji.
7. Pomalować je szablonem.
8. Wytapetować ściany ponad panelami.
9. Wytapetować same panele.
10. Przy ciemnej boazerii warto użyć jasnych mebli, dodatków i podłogi dla ożywienia wnętrza.
11. Ozdobić je ornamentami.
12. Ozdobić je lustrami.
13. Pomalować je np. srebrzystą farbą, aby dodatkowo podkreślić ich urok.
14. Pomalować ścianę ponad nimi farbą tablicową.
15. Potraktować ją w sypialni jako część zagłówka łóżka.
16. Jeśli mimo wszystko obawiacie się zrobić dziury w ścianach, wszelkie obrazki łatwo zawiesicie na cienkich drutach zawieszonych na haczykach przymocowanych na listwie sufitowej.

Każdy z tych sposobów jest prosty do wykonania i efektowny. Mam nadzieję, że z tą listą już nigdy nie zabraknie Wam wiary w siebie, swoje pomysły i możliwości. Do usłyszenia w kolejnym poście z dobrymi radami!

TAGI: Pomysł na, Sztukateria, Wnętrza, Inspiracje, Design

Komentarze

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informację o nowościach oraz o nowych wpisach na blogu zostaw swój adres email:o blog.clusiv.pl

Clusiv to miejsce stworzone dla osób, które w życiu szukają wyrafinowanego smaku wyrażanego w każdym detalu. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem oraz pasją która nas pochłania bez reszty. Nawet w najmniejszym szczególe tkwi piękno którego możemy nie zauważac na co dzień. My to widzimy... a po godzinach - często z pasji dla relaksu - poszerzamy swoją wiedzę na temat designu i panujących trendów. Mamy to szczęście że nasza praca jest zarówno naszym hobby... zapraszamy.

Archiwum

2020

Styczeń - 14 Lipiec - 2
Luty - 14 Sierpień
Marzec - 20 Wrzesień
Kwiecień - 10 Październik
Maj - 6 Listopad
Czerwiec - 10 Grudzień

2019

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 2
Kwiecień Październik - 4
Maj Listopad - 5
Czerwiec Grudzień - 5

2017

Styczeń - 1 Lipiec - 1
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2016

Styczeń - 1 Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad
Czerwiec Grudzień

2015

Styczeń Lipiec
Luty Sierpień
Marzec Wrzesień - 1
Kwiecień Październik - 1
Maj Listopad - 1
Czerwiec Grudzień

2014

Styczeń Lipiec - 3
Luty Sierpień - 5
Marzec Wrzesień
Kwiecień Październik
Maj - 2 Listopad
Czerwiec Grudzień

2013

Styczeń - 2 Lipiec - 1
Luty - 2 Sierpień
Marzec Wrzesień
Kwiecień - 1 Październik - 2
Maj Listopad - 1
Czerwiec - 3 Grudzień

2012

Styczeń Lipiec - 5
Luty Sierpień - 2
Marzec Wrzesień - 3
Kwiecień - 2 Październik - 2
Maj - 9 Listopad - 3
Czerwiec - 3 Grudzień - 1

Społeczność

Reklama

Clusiv.pl - sztukateria online Reklama Barlinek Clusiv.pl - Listy podłogowe, listwy przysufitowe, profile dekoracyjne

Tagi

Filmy,sztukateria,inspiracje, Biuro Nowości dla wnetrz Wolny czas Meble Barcelona stylowy dom Chocolate Barre -Jean-Paul Hévin Panele ścienne nowość Fantazyjne wykończenie listew profilowych oraz podłogowych Biblioteka minimalizm we wnętrzach Diy salon Nowe życie Dom Miasta sztukaterii Przytulny dom Aranżacja mieszkania Profile Listwy do zabudowy karnisza nowoczesne Sypialnie inspiracje od Studio KO Sztukateria w starym stylu Wykończenie sufitu Sypialnia Farba tablicowa Nowości w świecie sztukaterii home style Saltwash® Sztukateria Nowoczesne wnętrze ze sztukaterią Sztukateria w starym domu Inspiracje Domowy ogródek love white Idealne mieszkanie Design Listwy przypodłogowe Starożytna Grecja Techniki malowania dekorów wykończeniowych Kliniki dentystyczne Kuchnia karnisze szynowe Muzeum Floral biała aranżacja Ze sztukaterią Ci do twarzy Barcelona www.clusiv.pl Odnawianie mebli antyków Promocja Tradycyjne wnętrza home staging Listwy ledowe Wiosna Listwy schodkowe Wnętrza Życzenia Świąteczne Przytulny d Pomysły Projekty kolory we wnętrzu Sztukateria Vintage look Deska Barlinecka Łazienka Piękna kuchnia Ze sztukaterią Ci do twarzy Listwy przysufitowe Shoowroom sztukateria www.clusiv.pl bytom Oświetlenie we wnętrzu Salon żyj pięknie Ornamenty Kolory we wnętrzach Listwy Niesamowite projekty Luksusowe garderoby od Kelly Wearstler oraz Erin King Interiors Podłogi drewniane wnętrze restauracji Multifunkcyjność Życzenia Listwy wykończeniowe Piękne mieszkanie Clusiv Książki,pomysły;Życie;Dom;Inspiracje;Dostawy;diy;przytulny dom;kreatywność Darmowe dostawy beton we wnętrzu Styl klasyczny Pomysł na Podłogi laminowane Sztukateria w kolorze Zwierzęta w domu Listwy ścienne ogród na balkonie white style Keiji Ashizawa Design listwy oświetleniowe Życie Sztukateria pomysły Listwy przypodłogowe Nowoczesne wnętrze Wielkanoc Podłogi Piękne mieszkanie producent NMC Belgia, NOËL & MARQUET balkon Pies w domu Kot w domu wykończenie wnętrza Użytkowość wielofunkcyjność listew sztukateryjnych Efekt zniszczenia na listwach Metamorfozy wnętrz ze sztukaterią lampy Artemide biel we wnętrzu Kwiaty Panele ścienne 3D w świecie sztukaterii BoConcept Boca do Lobo Ładny dom Nowości w świecie sztukaterii hobby; design; światło Sztuka Zestawienie listew sztukateryjnych gotowe propozycje sklep www.clusiv.pl Przytulny dom Panele ścienne 3D w świecie sztukaterii Światło